Międzyrzec Podlaski: Remonty idą zgodnie z planem. Kino z dofinansowaniem na ekran

  • 05.08.2021, 09:35
  • Paulina Chodyka-Łukaszuk
Międzyrzec Podlaski: Remonty idą zgodnie z planem. Kino z dofinansowaniem… fot. Paulina Chodyka-Łukaszuk
Od początku roku trwają gruntowne remonty pałacu Potockich oraz kina Sława i jednocześnie sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury. Prace jak na razie idą zgodnie z harmonogramem, a niedawno MOK pozyskał dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej na nowy ekran kinowy.  

W Międzyrzecu Podlaskim trwają dwie najbardziej wyczekiwane przez mieszkańców inwestycje ostatnich lat. Chodzi o remont pałacu Potockich oraz sali widowiskowej MOK i kina Sława. Oba przedsięwzięcia realizowane są w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 i są warte łącznie prawie 8 milionów złotych.

– W pałacu ukończony jest już remont dachu, kominów, wykusze również są już gotowe. Po wakacjach planujemy odnowienie elewacji, a na zimę inwestor wchodzi z pracami do środka budynku – informuje dyrektor międzyrzeckiego MOK, Andrzej Marciniuk. W ramach przedsięwzięcia zostaną wyremontowane: dawna jadalnia, sala przechodnia, sala reprezentacyjna, biblioteka, oranżeria, pokój hrabiego, łazienki, korytarz, przedsionek i kaplica. Na piętrze z kolei zmodernizowane będą pracownia graficzna, teatralna i multimedialna, korytarz, pomieszczenie montażu filmu, łazienki, studio cyfrowe, hol. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 3 sierpnia

Paulina Chodyka-Łukaszuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe