Duża inwestycja PKP w Małaszewiczach. Potrzebni będą pracownicy!

  • 31.10.2017, 08:24 (aktualizacja 31.10.2017, 13:15)
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Duża inwestycja PKP w Małaszewiczach. Potrzebni będą pracownicy!

Rejon Przeładunkowy Małaszewicze czeka duża modernizacja. Zarządca chce w tym miejscu przebudować stacje przeładunkowe i dostosować infrastrukturę do wyższych parametrów. Spółka Cargotor z grupy PKP Cargo i francuska Systra podpisały właśnie umowę na studium wykonalności i projekt budowlany.

Wartość zadania wynosi ponad 6 mln zł. – To dla nas priorytetowe przedsięwzięcie w ciągu najbliższych kilku lat. Rejon Przeładunkowy Małaszewicze jest kluczowym miejscem na logistycznej mapie Europy, szczególnie w ostatnim czasie, kiedy projekt Nowego Jedwabnego Szlaku przeszedł z fazy planowania do fazy faktycznej realizacji i niezwykle dynamicznie się rozwija. – mówi Jacek Rutkowski, prezes Zarządu Cargotor Sp. z o.o., zarządcy infrastruktury, spółki z grupy kapitałowej PKP Cargo.

Przewozy kolejowe między Chinami a Polską i Europą Zachodnią ciągle rosną. W pierwszym półroczu tego roku przewieziono w tych relacjach prawie 90 proc. więcej kontenerów (jeśli chodzi o masę) niż w tym samym okresie ubiegłego roku. 

Rosnące zadania przewozowe wymusiły poprawę infrastruktury i konieczność zlikwidowanie barier techniczno-organizacyjnych w obsłudze ładunków, m.in. skrócenia czasu przewozu.

Poprawa miałaby nastąpić poprzez zwiększenie ilości towarów przewożonych jednym składem pociągowym, a także zwiększenie liczby składów pociągowych możliwych do przyjęcia w ciągu doby. Spółka chce też uzyskać możliwość prowadzenia kontroli celnych na torach przyjazdowych i odjazdowych oraz przystosować do tego stację.

W ramach całej inwestycji planowane jest wykonanie również innych projektów cząstkowych. Jeden z nich polega na przebudowie układów torowych i budowie sieci trakcyjnej.  Centrum sterowania ruchem ma kierować pracą całego Rejonu. Żeby zwiększyć przepustowość, zostaną rozbudowane istniejące i zbudowane nowe punkty przeładunkowe. Kolejne dwa projekty przewidują budowę zaplecza biurowo-socjalnego, wyposażenia warsztatowego i maszynowo-składowego oraz stworzenie monitorowanych stanowisk postojowych.

Do coraz większych potrzeb i konieczności zwiększenia przepustowości Małaszewicze dostosują nie tylko infrastrukturę. Jak wyjaśnia "Słowu" Ryszard Jacek Wnukowski z Biura Prasowego PKP Cargo SA, przedsięwzięcie wiąże się również z zapewnieniem szybkiej obsługi, zgodnej z oczekiwaniami strony chińskiej i odpowiedniej do wzrostu pracy liczby pracowników. Chodzi m.in. o drużyny pociągowe, manewrowe, odprawiaczy i ajentów zdawczych.

Więcej przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa, nr 44

Sylwia Bujak

 

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Aron
Aron 16.10.2018, 12:29
Umowa zlecenie co 3 miesiące. To już nawet nie jest śmieszne. Inne firmy potrafią zadbać o swoich pracowników. Ubrania zwroty za dojazd. A tu osoba na zleceniu jest śmieciem. Bez żadnych perspektyw jeśli nie wchodzi pod biurko dla mistrza.
ALex
ALex 04.11.2017, 12:16
Crago płaci kokosy nawet ostatnio była podwyzka. Stałi pracownicy dostali po 200 zł a murzyn i(dorazni) 1 zł gdzie muzyni raba 70% wszystkiej roboty. Plus umowy zlecenie co trzy miesiace. Nigdzie tak nie ma jak tam.
lechu
lechu 31.10.2017, 20:38
Najpierw niech cargo zacznie płacić normalne pieniadze przy tak niebezpiecznej pracy na torach jak tam jest a płaci pieniadze takie ze wstyd je odbierac.1800 zł dla manewrowego to porazka

Pozostałe