Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 07:52
Reklama

Czy Rosja zaatakuje Mołdawię?

Po ponad dwóch miesiącach od rozpoczęcia wojny w Ukrainie media donoszą, że kolejnym celem Putina może być Mołdawia. Jej armia liczy zaledwie 3250 żołnierzy.
Czy Rosja zaatakuje Mołdawię?
Gdyby w Mołdawii powtórzył się „scenariusz donbaski”, Rosjanie mogliby zaatakować Ukrainę również od strony zachodniej
Autor: screen Google Mapy

Według ukraińskich źródeł, na których opierają się spekulacje dziennikarzy „The Times”, jeszcze przed 9 maja Władimir Putin może uznać niepodległość Naddniestrza. Anonimowy rozmówca brytyjskiego dziennika twierdzi, że to założenie potwierdza wiele przesłanek. Gdyby w Mołdawii powtórzył się „scenariusz donbaski”, Rosjanie mogliby zaatakować Ukrainę również od strony zachodniej.

– Uważamy, że Kreml podjął już decyzję o ataku na Mołdawię. Los Mołdawii jest bardzo ważny. Jeśli Rosjanie zaczną przejmować kontrolę, militarnie będziemy łatwiejszym celem, a zagrożenie dla Ukrainy będzie egzystencjalne – cytuje „The Times” swojego informatora.

Mołdawia ma powody do obaw, ponieważ jego armia liczy jedynie 3250 żołnierzy. Termin, w którym miałoby dojść do ataku, nie jest przypadkowy. 9 maja w Rosji obchodzony jest Dzień Zwycięstwa. Dziennik zauważa jednak, że realizacja tego planu mogłaby być trudna. Pokonanie trasy do nieuznawanej republiki Naddniestrza to dla rosyjskich wojsk spore ryzyko zestrzelenia ich samolotów przez ukraińską obronę przeciwlotniczą. Problemem mogłoby być również przerzucenie broni, co naraziłoby agresora na opór ze strony Ukrainy.

Czytaj też: Dramat gwałconych Ukrainek

Operacja Putina

W brytyjskich mediach pojawiła się również informacja o rzekomej operacji nowotworu, której w najbliższych dniach miałby poddać się Władimir Putin. W niedzielnym wydaniu "Mail on Sunday" dziennikarze powołują się na „dobrze poinformowaną osobę z Kremla”. Zabieg ten miał być już raz przełożony ze względu na sytuację w Ukrainie.

Prezydent Rosji ma trafić pod nóż jeszcze przed Dniem Zwycięstwa, a na czas jego kilkudniowej nieobecności, obowiązki miałby przejąć szef rady bezpieczeństwa Nikołaj Patruszew. Wedle doniesień dziennika, rosyjski przywódca ma cierpieć również na chorobę Parkinsona oraz wykazywać oznaki świadczące o schizofrenii. Jak twierdzi źródło, operacja nie jest jednak wynikiem nagłego pogorszenia się stanu zdrowia Putina, wymaga jednak szybkiej interwencji.

Czytaj też: Graffiti jak wołanie o pokój. To dar miasta dla Ukraińców
 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: To dlaczego tankując wczoraj 1.07. z kartą Vitaj i KDR uwzględniony był tylko rabat z KDR?Data dodania komentarza: 02.07.2022, 19:42Źródło komentarza: Kolejna sieć stacji paliw obniża ceny o 30 groszy. Rynek pójdzie tą drogą?Autor komentarza: RobakTreść komentarza: To jest polska patologia. Pieniądze z budżetu nie powinny zasilać kasy żadnego klubu. Tymczasem te trupy dalej są pod kroplówką.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:44Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: Danuta KTreść komentarza: Wspomnienia o śp. Marku Ferensie. Znałam Marka, przyjeżdżał do Warszawy na różne uroczystości. Szczególnie upodobał cmentarz Powązkowski, tzw. Łączkę. Bywał na uroczystościach 1-sierpnia, żył przeszłością tamtych wydarzeń. Był oddanym i bardzo wrażliwym człowiekiem. W posiadaniu mam krótkie nagranie z udziałem Marka. Cześć jego pamięci.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 15:08Źródło komentarza: Zmarł wybitny człowiek z Terespola – Marek FerensAutor komentarza: Fan kąkąlewnicyTreść komentarza: Ja kocham konkolewnice od dziecki. To strażne!!!!! Oni zasłuszyli na czfartą ligeeeee!!!!1!1!1!!111!1!1!1! #nieoddamykokalewnicyżywcesprzedajnympolitykomData dodania komentarza: 02.07.2022, 13:45Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: wioTreść komentarza: Pamiętam "Adka" Adama , niezły był z niego agregat.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 11:29Źródło komentarza: Jakub Mażysz w trzecioligowym Podlasiu Biała Podlaska
Reklama