Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 29 czerwca 2026 09:56
Reklama
Reklama

Podsumowali konkurs wojewódzki tam, gdzie pisano Konstytucję 3 maja

Po raz drugi Radzyń Podlaski stał się gospodarzem gali finałowej konkursu „Echa Konstytucji 3 maja w moim regionie”.
Podsumowali konkurs wojewódzki tam, gdzie pisano Konstytucję 3 maja
Już po raz drugi laureaci konkursu spotkali się na gali finałowej w Radzyniu Podlaskim

Źródło: UM Radzyń Podlaski

Inicjatorką konkursu jest europosłanka Beata Mazurek. Po raz drugi z rzędu wybrała Radzyń Podlaski na miejsce podsumowania tego wydarzenia. Gości z województwa podejmowano w scenerii pałacu Potockich, 7 maja.

– Głównym celem konkursu było uświadomienie uczniom znaczenia Konstytucji 3 maja jako ważnego elementu pamięci zbiorowej i oddanie hołdu jej twórcom – informuje Anna Wasak z radzyńskiego magistratu. – Wzięło w nim udział 467 uczniów z całego województwa, w tym 174 złożyło napisało utwory poetyckie, 293 wykonało prace plastyczne. Nagrodzonych zostało 12 prac. Niestety, wśród nagrodzonych nie było żadnej z Radzynia ani z powiatu radzyńskiego. Zostały one zaprezentowane na wystawie podczas uroczystości. Jak podkreślano, podsumowanie konkursu odbyło się w Radzyniu, gdyż w tutejszym pałacu Potockich pracowano nad założeniami Konstytucji 3 maja.

Konkurs przeprowadzany był we współpracy z Lubelskim Kuratorium Oświaty. Spotkanie uświetnił występ Chóru Szkoły Podstawowej nr 2 pod kierownictwem Doroty Baran.

Czytaj też: Wójt dostała podwyżkę i nadal zarabia najmniej w powiecie

W tej gminie realizują plan. Będą oszczędzać na świetle

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: por. Nos Treść komentarza: Najgorsze jest to , że takich " Dzbanów " i " Przy-głupów " wyprzedzających przed przejście dla pieszych widzi się dziennie dziesiatki w Białej Podlaskiej . I nie chodzi mi tylko o młodych nie doświadczonych źrebaków , czy dziadów bez kasy w 15 letnich albo i pełnoletnich 18 + rozdygotanych śrutach Audi czy Bmw . Ale o ludzi , którzy jeżdżą już bardzo długo , często zawodowo i w nowych autach z salonu . Za niskie są mandaty w Polsce i za mała liczba punktów za wyprzedzanie na przejściu lub bezpośrednio przed nim ! Ludzie kupujcie kamerki , zakładajcie w autach i zgłaszajcie takich dzbanów !!! Data dodania komentarza: 28.06.2026, 11:03 Źródło komentarza: Rajd 19-latka w Radzyniu Podlaskim [FILM] Autor komentarza: Zulu Gula Treść komentarza: A jak myślisz? Data dodania komentarza: 27.06.2026, 19:33 Źródło komentarza: Wypadek na DW 812. Ruch wahadłowy Autor komentarza: [email protected] Treść komentarza: Czy nikt nie zginął? Data dodania komentarza: 27.06.2026, 16:53 Źródło komentarza: Wypadek na DW 812. Ruch wahadłowy Autor komentarza: Rafa Treść komentarza: Ano beda, beda inwestorzy i miejsca pracy. Za 3606 zl na reke😅Z premia to 3900 plus usmiech szefa. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 19:20 Źródło komentarza: Mamy to! Kierowcy pojechali nowym odcinkiem A2 Autor komentarza: Stefan Treść komentarza: I moja Ładna Sąsiadka ! Data dodania komentarza: 26.06.2026, 08:45 Źródło komentarza: Biała Podlaska. Dobra zabawa na Festynie Społem [GALERIA ZDJĘĆ]
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama