Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 12:33
Reklama

Rodzinny festyn z przesłaniem i zachwycającymi występami dzieci

Były piękne występy uczniów, poruszające przedstawienie z przesłaniem oraz mnóstwo dobrej zabawy. Tak minął festyn rodzinny, przygotowany przez szkołę podstawową w Dołdze.
Rodzinny festyn z przesłaniem i zachwycającymi występami dzieci
Na scenie podczas festynu rodzinnego zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Dołdze
Autor: Waldemar Pepa

Ubiegła niedziela, 29 maja, upłynęła w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Dołdze pod znakiem rodzinnego spotkania z wieloma atrakcjami dla dzieci. 

– Zorganizowaliśmy festyn rodzinny przy współpracy całego grona pedagogicznego oraz rady rodziców, a także licznych sponsorów, którzy wsparli naszą akcję, za co bardzo dziękujemy. Na spotkanie zaprosiliśmy dzieci z Ukrainy, które obecnie uczą się w Zespole Placówek Oświatowych nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim. Przyjechało ich ok. 80, wraz z opiekunami, rodzicami, dziadkami. Dzieci mogły korzystać z wielu atrakcji, które przygotowaliśmy, były dmuchańce, gry i zabawy z animatorami oraz poczęstunek – opowiada dyrektor SP w Dołdze, Magdalena Semeniuk

W organizacji imprezy pomogły też jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Dołdze i Szachach, które nie tylko dbały o bezpieczeństwo uczestników rodzinnego pikniku, ale też przygotowały dodatkową atrakcję, jaką było oglądanie strażackich wozów. – Na scenie zaprezentowali się nasi uczniowie. Były występy 3-4-latków pod opieką Anny Piekarskiej, 5-6-latków pod opieką Grażyny Kowalik, klasy pierwszej prowadzonej przez Annę Olszewską, klasy drugiej pod opieką Moniki Siudaj i klasy trzeciej pod opieką Katarzyny Chodźko. Dzieci wręczyły też laurki i podziękowania rodzicom – wymienia szefowa placówki.

Odbyło się też przedstawienie dzieci, które zostało przygotowane w ramach programu profilaktycznego „Stop przemocy”. – Tematyką spektaklu było to, jak się zachować, widząc niewłaściwie zachowanie, jak się obronić, jakiego wyboru dokonać, by nie dać wygrać agresji – wyjaśnia dyrektor.

Rozstrzygnięto też konkurs plastyczny i wręczono nagrody. – To był bardzo miły dzień, pełen różnych atrakcji i wrażeń. Pogoda dopisała, więc tym bardziej jesteśmy zadowoleni – podsumowuje Magdalena Semeniuk.

Czytaj też: Sportowy festyn dla dzieci. Najmłodsi pobiegną „na żywioł”

Moc atrakcji na Dzień Dziecka. Mamy listę wydarzeńOceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama