Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 17:57
Reklama

Integracja przez dobrą zabawę. Piknik w Społecznej Szkole Podstawowej

W Społecznej Szkole Podstawowej z okazji Dnia Dziecka odbył się rodzinny piknik. Dzieci bawiły się, integrowały, a towarzyszyli im rodzice i opiekunowie. Ideą pikniku jest integracja przez zabawę.
Integracja przez dobrą zabawę. Piknik w Społecznej Szkole Podstawowej
Dzieci ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Białej Podlaskiej integrowały się dobrze się bawiąc
Źródło: Materiały redakcji

– Piknik rodzinny w naszej szkole organizowany jest od lat. Jest to 10 raz, odkąd nasza szkoła funkcjonuje jako szkoła społeczna, ale tak naprawdę kontynuujemy dobre praktyki i tradycje dawnej Szkoły Podstawowej nr 7. Od wielu, wielu lat, praktycznie od lat 90-tych, organizujemy festyny, które mają łączyć nas wszystkich: całe osiedle, naszych rodziców, dzieci, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Jest to okazja do wspólnej zabawy i integracji. To jest nasza idea, staramy się być tutaj małym ośrodkiem kultury. Organizujemy eventy, różne spotkania, okazjonalne uroczystości, gdzie angażujemy nasze babcie, dziadków. Jeszcze przed pandemią organizowaliśmy 3 musicale, w których udział brały nie tylko nasze dzieci, ale także ich rodzice, dziadkowie. Tworzymy taką jedną, wielką rodzinę – mówi dyrektor Społecznej Szkoły Podstawowej oraz Społecznego Przedszkola w Białej Podlaskiej Bożena Szyc.

Dzieci bawiły się wspólnie z maskotkami. Fot. materiały redakcji

Szkoła ma opinię placówki przyjaznej dziecku i rodzinie. Co wyróżnia ją na tle innych szkół?

Jak tłumaczy Bożena Szyc, najważniejsza w szkole jest troska o dziecko. Chociaż każdy z uczniów jest inny, szkoła u każdego z nich stara się odkryć potencjał i jego indywidualne uwarunkowania. Pani dyrektor wyjaśnia, że placówka zawsze szuka w swoich uczniach dobra i mocnych stron.

– Każde dziecko jest dla nas istotne i każde ma szanse w jakiś sposób w naszej szkole zaistnieć i pokazać swoje indywidualne umiejętności i talenty. Staramy się, aby każde dziecko czuło się tutaj silne, potrzebne i istotne, ale także odporne na stres i przeciwności, z którymi mierzy się na co dzień. Widzimy też kontynuację takiego rozwoju naszych absolwentów na kolejnych etapach edukacji. Często jest tak, że dzieci, które udało się zaangażować w życie szkoły, które u nas udzielały się społecznie, występowały, śpiewały, rysowały, nadal to robią i rozwijają swoje talenty już w innych szkołach, czy życiu dorosłym, zawodowym.

Potwierdzają to rodzice dzieci uczęszczających do tej placówki:

– Ja jestem jedną z matek, która dzisiaj podziękowała szkole za to, jak moje dziecko zostało przyjęte po trudnych doświadczeniach w innej placówce – mówi mama 8-letniej Nikoli.

– Ta szkoła to miejsce, w którym mój syn czuje się bezpiecznie. Jest wspierany w swoich zainteresowaniach. Mój syn jest dzieckiem wyjątkowo wrażliwym, ale ta szkoła daje przestrzeń takim dzieciom do wychodzenia poza ramy wyłącznie edukacyjne. Moje dziecko jest tutaj wspierane  w swoich zainteresowaniach oraz doceniane za zaangażowanie w poza edukacyjne projekty – dzieli się swoimi przemyśleniami na temat szkoły Joanna, mama 10-letniego Mikołaja.

Rodzinny piknik zorganizowali wspólnie pracownicy szkoły i rodzice. Wsparł ich Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej i firma Wimax.

CZYTAJ TAKŻE: To była niedziela pełna atrakcji. Zobaczcie, jak było w Międzylesiu

CZYTAJ TAKŻE: To był kiermasz z sękaczem w roli głównej. Zobaczcie, jak było w niedzielę w Łomazach


 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaStudnie wiercone, pompy ciepła, deszczownie, nawodnienia, tel. 508 046 239, 504 320 592
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Ja67Treść komentarza: Po meczu mam 3 wnioski. 1. drużyna prezentuje się po raz drugi bardzo pozytywnie, a to nie może być przypadek. 2. murawy wykonanej przez zachwalaną przez rzeczniczką i samego prezydenta miasta firmę tel - bruk nie jest w stanie uratować nikt, bo pod kilku centymetrową jest warstwa ziemi-betonu. 3. miał być stadion na miarę potrzeb a wyszła trybunka która spełniła oczekiwania ok.1000 osób w sytuacji gdy transmisję na YouTube obejrzało 6000 tyś.Data dodania komentarza: 14.08.2022, 16:21Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: PiknikTreść komentarza: A niby co się działo na trybunach? Sędzia musiał przerwać mecz, bo ktoś rzucił piroData dodania komentarza: 14.08.2022, 14:05Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: czy to korner czy to rogTreść komentarza: Wiecej piszecie o kibicach racach i o tym co sie dzialo na trybunach niz o tych wspanialych chlopakach z Podlasia.Data dodania komentarza: 14.08.2022, 13:14Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: *":'"Treść komentarza: Polowanie czas zacząć .Data dodania komentarza: 14.08.2022, 12:49Źródło komentarza: Nocny pożar w przetwórni ryb. Szacowane straty to 1,5 mln złAutor komentarza: eyutyiouypTreść komentarza: https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/one-piece-film-red-full-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/bullet-train-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/thor-love-and-thunder-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/top-gun-maverick-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/nope-2022-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/beast-2022-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/dragon-ball-super-hero-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.hybrid-analysis.com/sample/7c7381606bd2aa6115c36d608b4953802795eff32a00f64039c9c0094ff79bb8 https://blog.ineuron.ai/Compound-versus-Recurve-Armbr-ste-yYcrKmzpAf https://ameblo.jp/yinileon/entry-12758690241.html https://dataverse.harvard.edu/dataverse/avec-un-classique/ http://herbarium.biol.sc.edu/floracaroliniana/checklists/checklist.php?cl=1827 https://www.onfeetnation.com/photo/albums/hsjhksdkjduwyrjhdask http://allabouturanch.com/forum/topics/ydgkhgshd6 https://github.com/tersengat/naerti-ts-inaaghmdeg-gadabrunebuli-arbalet-i/blob/main/README.md https://okcheartandsoul.com/news/maggior-parte-di-questi-sono/ https://nashkursk.com/events/s-tochki-zreniia-udobstva-blochnye-luki/44029/ https://www.vbtc.news/politics/sostavnye-i-rekursivnye-arbalety/5891/Data dodania komentarza: 13.08.2022, 21:29Źródło komentarza: Gmina Drelów
Reklama
Reklama
Reklama