Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 25 czerwca 2022 03:42
Reklama

Tradycyjne gry i zabawy. Ciekawe spotkanie w miejskiej bibliotece

Dział Wiedzy o Regionie Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprasza na spotkanie regionalne z dr. Krzysztofem Piechem, który opowie o tradycyjnych grach i zabawach.
Tradycyjne gry i zabawy. Ciekawe spotkanie w miejskiej bibliotece
Dział Wiedzy o Regionie Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprasza na spotkanie z dr. Krzysztofem Piechem. Opowie on o tradycyjnych grach i zabawach.
Źródło: Archiwum

Temat spotkania dokładnie brzmi "Tradycyjne gry i zabawy – wielopokoleniowa aktywność ruchowa". O tym właśnie opowie dr Krzysztof Piech, pracownik naukowy bialskiej filii Akademii Wychowania Fizycznego.

Spotkanie odbędzie się 23 czerwca o godz. 17:00 w Dziale Wiedzy o Regionie bialskiej biblioteki przy ul. Warszawskiej 12 a, I piętro.

Dr Krzysztof Piech pracuje w bialskiej filii AWF, ale prowadził także wykłady w zagranicznych uczelniach we Francji, Hiszpanii, Łotwie, Litwie, Bułgarii, Białorusi i Chinach. W ramach programu Erasmus odbył staże na uczelniach francuskich i łotewskich. Ukończył także za granicą wiele kursów dla nauczycieli wychowania fizycznego, m.in. we Włoszech, Finlandii, Austrii i Estonii. Na zaproszenie uniwersytetu w Sztokholmie uczestniczył w badaniach, dotyczących utalentowanej sportowo młodzieży oraz w badaniach, dotyczących roli dziecka w aktywności ruchowej rodziny, prowadzonych wspólnie z uczelniami w Kłajpedzie i Rydze. Jego zainteresowania naukowe obejmują przede wszystkim aktywność ruchową w rodzinie oraz tradycyjne gry i zabawy. Krzysztof Piech jest inicjatorem Europejskiego Festiwalu Tradycyjnych Gier i Zabaw. W 2010 r. uzyskał tytuł Doktora Honoris Causa uczelni Latvijas Sparta Pedagogijas w Rydze. W 2013 r. otrzymał wyróżnienia Fair Play Polskiego Komitetu Olimpijskiego za promocję wartości fair play w sporcie.

Na spotkanie organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy chcą poznać lub przypomnieć sobie, na jakich zabawach spędzaliśmy czas wolny w dzieciństwie.

Czytaj także: Przedszkolaki na olimpiadzie. Był bieg z fajerką i skoki przez rybki

Czytaj też: Tour de Pologne 2022. Terminy, trasa, gwiazdy [MAPA]


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Reklama