Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 3 października 2022 14:35
Reklama

Koncertowe dożynki powiatowe. Gwiazdami Bryska i B-Qll!

Mieszkańcy naszego regionu mogą się już szykować na dożynkową imprezę w Rudnikach. Powiatowe święto rolników będzie pełne atrakcji. Organizatorzy zaplanowali aż 6 koncertów, a przed publicznością wystąpią m.in. Bryska i B-Qll! Będą też konkursy na wieniec i stoisko promocyjne, a uczestnicy będą mogli spotkać się z przedstawicielami wszystkich 19 gmin powiatu bialskiego. Słowo Podlasia jest patronem medialnym wydarzenia.
Koncertowe dożynki powiatowe. Gwiazdami Bryska i B-Qll!
XXII Dożynki Powiatowe odbędą się już 4 września w Rudnikach w gminie Międzyrzec Podlaski. Zaplanowano sporo atrakcji, koncerty zagrają m.in. Bryska i B-Qll
Źródło: Magic Records (zdj. Bryskiej)

Niebawem XXII Dożynki Powiatowe. Tym razem rolnicy i wszyscy inni mieszkańcy powiatu bialskiego spotkają się już 4 września w Rudnikach w gminie Międzyrzec Podlaski. Konkretnie na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Karola Krysińskiego.

Obchody rozpocznie o godz. 11:00 msza święta polowa. O 12:00 zaplanowano przemarsz korowodu dożynkowego. Następnie przyjdzie czas na część oficjalną dożynek: powitanie gości, wręczenie chleba dożynkowego, wystąpienia gości, wręczenie medali i prezentację wieńców i stoisk dożynkowych.

Podczas wydarzenia będzie można spotkać się z przedstawicielami 19 gmin powiatu bialskiego i czerpać z tradycji i dóbr ziemi wsi południowego Podlasia. 

O godz. 16:00 nastąpi ogłoszenie wyników kilku konkursów: „Piękne, bo Bialskie”, „Wieniec dożynkowy”, „Stoisko promocyjne miasta/gminy” raz „Nasz chleb najlepszy”.

W trakcie dożynek na scenie zaprezentują się zespoły ludowe, będą wystawy rękodzieła, degustacja potraw regionalnych. Na dzieci czekać będą wesołe miasteczko oraz różne zabawy i animacje.

CZYTAJ TEŻ: Łomaskie dożynki pełne atrakcji. Będzie też charytatywny kiermasz

Od godz. 18:00 zaplanowano blok koncertowy. Rozpocznie go występ zespołu B-Qll. To polska grupa muzyczna, wykonująca disco polo, dance i house. Na scenie od 2010 roku. Po B-Qll, o godz. 19:00, wystąpi Maciej Smoliński. Godzinę później koncert zagra Jesika. Gwiazdą wieczoru będzie natomiast Bryska, a jej występ rozpocznie się o godz. 21:30.

Bryska, a właściwie Gabriela Nowak-Skyrpan to polska piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka młodego pokolenia. Artystka najlepiej czuje się w gatunkach indie pop, synth pop, muzyka elektroniczna. Współpracuje z wytwórnią muzyczną Magic Records. Uważana jest za "muzyczne objawienie" ostatnich miesięcy i zdobywa coraz szersze grono fanów. W kwietniu 2021 kariera muzyczna Bryskiej nabrała rozpędu, gdyż to właśnie wtedy zadebiutowała ona swoim pierwszym singlem zatytułowanym "Naiwna". Od tego czasu nieprzerwanie zaskakuje swoich słuchaczy nowymi utworami.  Nagrany w 2022 roku singiel "You were in love" przyniósł artystce spory rozgłos w kraju, ale również za granicą. Piosenka znalazła się na ścieżce dźwiękowej do filmu "365 dni: Ten dzień" na podstawie powieści Blanki Lipińskiej. Utwór uplasował się na 97 miejscu światowego rankingu Shazam Top 200 Global. Dotarł do list przebojów w takich krajach jak Senegal, Rumunia, Kenia, Francja, Kanada.

PRZECZYTAJ: Wędkarze spotkają się w Mostach. Będą rywalizować o puchar wójta

O godz. 22:30 sceną zawładnie zespół Lider, a po nim, na zwieńczenie powiatowych dożynek o 23:30 zagra zespół As.

Organizatorami wydarzenia są Powiat Bialski oraz Gmina Międzyrzec Podlaski.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MTreść komentarza: Tylko nie mówcie, że to ta "gwiazda" ze zdjęcia.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 13:32Źródło komentarza: Okradła go i złamała mu serce. Na dodatek wyszła za innegoAutor komentarza: BruesTreść komentarza: Taka Informacja! Przed wprowadzeniem nowych przepisów pieszy znajdujący się na przejściu miał pierwszeństwo więc oczywiście ludzie gineli. Ale każdy był nauczony że należy podejść do przejścia, rozejrzeć się i oczekiwać na możliwość wejścia. Dziś po zmianie przepisów pieszy podchodzi do przejścia i już ze świadomością że ma prawnie pierwszeństwo, nie zważając na pojazdy znajdujące się w ruchu bez możliwości zatrzymania się, wkracza wprost pod nadjeżdżający pojazd. Ludzie ogarnijcie się. Pierwszeństwo nie daje nam nieśmiertelności.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 12:34Źródło komentarza: Dlaczego piesi giną na przejściach dla pieszych? Odpowiedź zaskakujeAutor komentarza: Karolina wTreść komentarza: Nie rozumiem, po co mają sprawdzac deklaracje dot. Śmieci czy rozliczenia podatkowe? Jaki ma to związek z ogrzewaniem?Data dodania komentarza: 29.09.2022, 16:51Źródło komentarza: Wnioskowałeś o dodatek węglowy? Urzędnik sprawdzi teraz twoje śmieciAutor komentarza: KaczanTreść komentarza: 40tyś i 5tyś debetu brzmi lepiejData dodania komentarza: 28.09.2022, 19:39Źródło komentarza: Chciała sprzedać płaszcz. Straciła prawie 8 tysięcy złotychAutor komentarza: sdgfhfgTreść komentarza: https://www.slowopodlasia.pl/artykul/19999,to-spelnienie-naszych-marzen-rozpoczyna-sie-budowa-hali-widowiskowo-sportowej-w-miedzyrzecu-podlaskimData dodania komentarza: 28.09.2022, 00:06Źródło komentarza: "To spełnienie naszych marzeń". Rozpoczyna się budowa hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu Podlaskim
Reklama
Reklama
Reklama