Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 22:10
Reklama

Radzyń Podlaski: Budżet obywatelski po raz trzeci

Do 31 lipca władze miasta czekają na pomysły mieszkańców na wydatkowanie 100 tys. zł w ramach budżetu obywatelskiego. W poprzednich edycjach pieniądze trafiły na wsparcie sportu i inwestycje drogowe.
Radzyń Podlaski: Budżet obywatelski po raz trzeci

Formularze do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego są już do pobrania na stronie internetowej www.radzyn-podl.pl oraz w siedzibie urzędu miasta. - Projekt do realizacji Radzyńskiego Budżetu Obywatelskiego może zgłosić każdy mieszkaniec miasta, który najpóźniej w dniu zgłoszenia wniosku ukończył 16 lat – informuje Karol Niewęgłowski z magistratu. - Planowana kwota środków na RBO w 2020 r. to 100 tys. zł, maksymalna wartość jednego projektu może wynieść 50 tys. zł.

Przedkładane do oceny projekty muszą spełnić warunek ogólnodostępności. - Muszą dać możliwość czerpania nieodpłatnie korzyści z efektów realizacji projektu na równych zasadach wszystkim mieszkańcom miasta – wyjaśnia Niewęgłowski.

W tym roku pieniądze na realizację przedsięwzięcia, czyli doposażenia klubu, otrzyma Radzyńskie Sportowe Centrum Taekwon-do. Pieniądze dostanie też filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej, która zajęła w ubiegłorocznym głosowaniu na BO drugie miejsce.

W pierwszej edycji BO pieniądze przekazane zostały na inwestycję drogową na ul. Podlaskiej.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama