Wymiana oświetlenia na enegrooszczędne na 105 ulicach miasta ma się odbyć w ramach programu "SOWA - oświetlenie zewnętrzne". Pożyczkę na realizację projektu SOWA miasto zaciągnęło w NFOŚiGW w połowie maja. – Poza oszczędnościami, które pozwolą finansować inne, ważne projekty, istotna będzie także poprawa bezpieczeństwa na ulicach Radzynia Podlaskiego. Chcemy, żeby miejsca, które są obecnie zbyt ciemne, zwłaszcza miejsca wrażliwe, jak przejścia dla pieszych, zostały odpowiednio doświetlone i przez to stały się bezpieczniejsze – zapewniał burmistrz Jerzy Rębek, przystępując do projektu. Z wyliczeń miasta wynika, że w budżecie miasta rocznie zostanie z tego tytułu do 0,5 mln złotych.
Ogłoszenie przetargowe na modernizację oświetlenia ulicznego zostało opublikowane 27 maja. Oferenci mają czas na zgłaszanie swoich usług do 2 lipca. – Pierwszy przetarg na realizację wymiany oświetlenia ulicznego w Radzyniu został unieważniony. Miasto zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę w wysokości 2 912 551,0 zł i pożyczkę takiej wysokości pozyskało z NFOŚiGW – informuje Anna Wasak, rzecznik magistratu.
Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 29



![Łąki nad Toczną zmieniają oblicze. Wielki postęp prac przy budowie bulwarów [ZDJĘCIA] Łąki nad Toczną zmieniają oblicze. Wielki postęp prac przy budowie bulwarów [ZDJĘCIA]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-laki-nad-toczna-zmieniaja-oblicze-wielki-postep-prac-przy-budowie-bulwarow-zdjecia-1778229567.jpg)
![Biała Podlaska. Uczniowie ZSZ nr 2 zatańczyli zorbę. Pokaz cieszy się dużym zainteresowaniem [FILM] Biała Podlaska. Uczniowie ZSZ nr 2 zatańczyli zorbę. Pokaz cieszy się dużym zainteresowaniem [FILM]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-biala-podlaska-uczniowie-zsz-nr-2-zatanczyli-zorbe-film-1778238341.jpg)




![Pożar przy ul. Sławacińskiej. Płonął drewniany dom kryty strzechą [ZDJĘCIA] pożar sławacińska biała podlaska dom kryty strzechą straż pożarna](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-pozar-przy-ulicy-slawacinskiej-plonal-drewniany-dom-kryty-strzecha-1778225669.jpg)







Napisz komentarz
Komentarze