Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 4 października 2022 08:01
Reklama

POWIAT RADZYŃSKI: Samorządy wesprą w ekodziałaniach

Trzy gminy wiejskie i miasto Radzyń Podlaski przystąpiły do współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska przy wdrażaniu programu "Czyste powietrze".
POWIAT RADZYŃSKI: Samorządy wesprą w ekodziałaniach

Wśród 56 samorządów województwa lubelskiego, które do wsparcia funduszu przystąpiły, znalazły się gminy Czemierniki, Ulan - Majorat i Borki, oraz miasto Radzyń Podlaski. W siedzibach samorządów pojawi się więc pracownik, który pomoże mieszkańcom przygotować wniosek i dokument do WFOŚ o wsparcie finansowe na montaż ekologicznych pieców, ocieplenie domów czy wymianę okien. W mieście Radzyń Podlaski od sierpnia już jest oddelegowany pracownik, który raz w tygodniu – w środy, czeka na zainteresowanych tematem mieszkańców, by udzielić im informacji, na co mogą pozyskać wsparcie finansowe, na jakich zasadach i jakie trzeba spełnić wymogi. Pracownik pomoże również wypełnić odpowiednie dokumenty i przygotować wniosek.

W gminie Czemierniki stanowisko nie zostało jeszcze wprawdzie uruchomione, ale stanie się to już wkrótce. – Fundusz rozsyłał samorządom zaproszenie do współpracy. Chodziło o to, że chciał dotrzeć z ofertą do jak najszerszego grona potencjalnych odbiorców. Ludziom z małych gmin czy wiosek trudno jeździć do Lublina, by tam w siedzibie WFOŚ składać wniosek, który może być błędny, niekompletny i trzeba jechać ponownie. To dużo zachodu i często zniechęca ludzi do skorzystania z oferty. Gmina jest na miejscu, zawsze można przyjść, dopytać, donieść dokument. Dlatego zdecydowaliśmy się umożliwić naszym mieszkańcom kontakt z Funduszem i zapoznanie się z ofertą. Nasz pracownik jest w trakcie szkoleń, by tu, na miejscu obsługiwać mieszkańców – mówi Waldemar Kozak, sekretarz gminy.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 34


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: sdgfTreść komentarza: https://zenodo.org/record/7141176?olo Black Adam Movie OnlineData dodania komentarza: 04.10.2022, 03:23Źródło komentarza: "To spełnienie naszych marzeń". Rozpoczyna się budowa hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu PodlaskimAutor komentarza: nickjoeaTreść komentarza: https://www.linkedin.com/pulse/livestream-memphis-grizzlies-vs-orlando-magic-live-free-nba-preseason-/ https://www.linkedin.com/pulse/live-memphis-grizzlies-vs-orlando-magic-free-nba-preseason-basketball-/Data dodania komentarza: 04.10.2022, 01:40Źródło komentarza: Wnioskowałeś o dodatek węglowy? Urzędnik sprawdzi teraz twoje śmieciAutor komentarza: nickjoeaTreść komentarza: https://www.linkedin.com/pulse/livestream-memphis-grizzlies-vs-orlando-magic-live-free-nba-preseason-/ https://www.linkedin.com/pulse/live-memphis-grizzlies-vs-orlando-magic-free-nba-preseason-basketball-/Data dodania komentarza: 04.10.2022, 01:39Źródło komentarza: Ruszają wypłaty dodatku węglowego. Wiemy, kiedy będą przelewyAutor komentarza: nickjoeaTreść komentarza: https://www.linkedin.com/pulse/livestream-memphis-grizzlies-vs-orlando-magic-live-free-nba-preseason-/ https://www.linkedin.com/pulse/live-memphis-grizzlies-vs-orlando-magic-free-nba-preseason-basketball-/Data dodania komentarza: 04.10.2022, 01:39Źródło komentarza: "To spełnienie naszych marzeń". Rozpoczyna się budowa hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu PodlaskimAutor komentarza: nickjoeaTreść komentarza: https://www.linkedin.com/pulse/livestream-memphis-grizzlies-vs-orlando-magic-live-free-nba-preseason-/ https://www.linkedin.com/pulse/live-memphis-grizzlies-vs-orlando-magic-free-nba-preseason-basketball-/Data dodania komentarza: 04.10.2022, 01:39Źródło komentarza: Sebastian Szymański po raz kolejny zagrał w reprezentacji Polski
Reklama
Reklama
Reklama