Gmina Piszczac: Dbamy o naszych mieszkańców

  • 08.06.2021, 08:52
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Podsumowanie połowy kadencji wójta gminy Piszczac Kamila Kożuchowskiego
Mija połowa kadencji Kamila Kożuchowskiego na stanowisku wójta gminy Piszczac. W tym czasie samorząd zrealizował wiele ważnych inwestycji, a gmina rozwinęła się na wielu płaszczyznach. – Ciężko pracujemy, aby naszym mieszkańcom żyło się lepiej, a przyszłe pokolenia miały lepszy start – podkreśla wójt.

Od początku obecnej kadencji wójta Kamila Kożuchowskiego na terenie gminy Piszczac zostały zrealizowane inwestycje na łączną kwotę ponad 32 mln zł. Z tej puli prawie 23 mln to środki zewnętrzne. Warto też podkreślić, że w przeciągu ostatnich 2,5 lat zmienił się stosunek środków wydawanych na inwestycje do całego budżetu. W 2019 r. wynosił 9,4 proc., w 2020 r. – 12,9 proc., a w roku 2021 wskaźnik ten wynosi aż 33,8 proc. Jest to więc 1/3 budżetu gminy.

Ważne inwestycje

Inwestycje realizowane na terenie gminy Piszczac finansowane są zarówno z własnych środków budżetowych, jak też i przy partycypacji samorządu powiatowego. – Mamy dużo dróg, które przebiegają przez gminę Piszczac i mają kategorię dróg powiatowych. W związku z tym razem z panem starostą Mariuszem Filipiukiem staramy się realizować jak najwięcej inwestycji drogowych. Oczywiście, nie da się wszystkiego wykonać naraz, ale konsekwentnie, co roku modernizujemy jakiś odcinek drogi. Sięgamy po środki zewnętrzne, szczególnie z Funduszu Dróg Samorządowych – podkreśla wójt Kamil Kożuchowski.

Władze gminy Piszczac, dążąc do zaspokojenia potrzeb i oczekiwań mieszkańców, starają się podejmować działania na rzecz poprawy warunków życia. Istotnym elementem tych działań jest dbałość o infrastrukturę techniczną. Służą temu inwestycje polegające na utwardzeniu dróg gruntowych oraz remoncie i budowie nowych dróg, chodników, a także ścieżek rowerowych. Poprawa komunikacji drogowej jest bowiem niezbędnym elementem strategii zrównoważonego rozwoju gminy. Takie działania zwiększają również atrakcyjność gminy dla ruchu turystycznego. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 8 czerwca

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe