Radny przyznał się do kradzieży, policjanci znaleźli przy nim narkotyki

  • 19.10.2021, 08:50
  • Joanna Gąska, Marcin Kozarski
Radny przyznał się do kradzieży, policjanci znaleźli przy nim narkotyki
Zarzuty kradzieży sprzętu rolniczego w Cieleśnicy o wartości blisko 500 tys. zł usłyszeli dwaj mężczyźni w wieku 27 i 32 lat. Jednym z nich jest przewodniczący rady powiatu łosickiego i członek zarządu struktur powiatowych PiS Marek G. Na samorządowcu ciążą również zarzuty prowadzenia ciągnika z agregatem siewnym pod wpływem środków psychoaktywnych i posiadania mefedronu. 

14 i 15 października media społecznościowe zostały zalane udostępnianym przez użytkowników postem jednej z mieszkanek gminy Rokitno z apelem o pomoc w ustaleniu sprawcy zuchwałej kradzieży, jakiej dokonano z jej posesji.

– Dziś w Cieleśnicy ok 2:30 w nocy z naszego gospodarstwa skradziono ciągnik Claas Axion 820 oraz siewnik Horsch Pronto 4 DC – napisała. Kobieta podała też szczegóły całego zdarzenia. – Ostatnie nagrania z kamer pokazały, że był w Rokitnie i pojechał w kierunku Klonownicy – dodała, prosząc tym samym o jak najliczniejsze udostępnianie postu w nadziei, że uda się ustalić miejsce przewiezienia skradzionych maszyn lub inne szczegóły, które doprowadzą do odnalezienia wartościowych sprzętów.

Podejrzanych tropili internauci i policjanci

Post z apelem udostępniono ponad 1,2 tys. razy. Siła internetu okazała się wyjątkowo pomocna, bowiem jeden z jego użytkowników, przekazał właścicielce zaginionych sprzętów informacje, które pozwoliły na ustalenie miejsca w którym owe sprzęty się znajdują. – Dzięki jednej osobie, która zobaczyła ten post udostępniony przez jedną/jednego z Was udało się odzyskać siewnik – napisała właścicielka. Zapewniła też, że wszystkie przekazywane jej informacje były na bieżąco przesyłane funkcjonariuszom z Janowa Podlaskiego i Białej Podlaskiej.

(...)

Na dzień dzisiejszy bez komentarza

Jak dowiedzieliśmy się w sprawę zamieszany jest jeden z łosickich radnych powiatowych Marek G. Zgodnie z ustaleniami śledczych miał on nie tylko uczestniczyć w kradzieży, ale także przewozić skradziony sprzęt.

– Zgromadzony materiał dowodowy dał podstawy do postawienia Markowi G., i Patrykowi H. zarzutu z tego, że w nocy z 13 na 14 października w Cieleśnicy, działając wspólnie i porozumieniu dokonali kradzieży ciągnika rolniczego marki Class o wartości 230 tys. zł wraz z agregatem siewnym marki Horsch o wartości 260 tys. zł. – wyjaśnia prokurator Edyta Winiarek, prokurator rejonowa w Białej Podlaskiej.

Ale to nie wszystko, gdyż radny jest też podejrzany o popełnienie innych przestępstw.

– Markowi G. zarzucono, że 15 października w Wólce Nosowskiej kierował w ruchu lądowym ciągnikiem rolniczym marki Class z doczepionym agregatem siewnym znajdując się pod wpływem środka odurzającego, a także, że posiadał 7,73 gram substancji psychotropowej – dodaje prokurator Winiarek. – Podejrzani przyznali się do czynów, jakie zostały im zarzucone i złożyli wyjaśnienia. Wymagają one jednak weryfikacji, dlatego też ich ujawnianie na obecnym etapie nie jest możliwe.  

(...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 19 października

Joanna Gąska, Marcin Kozarski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Fryderyk
Fryderyk 19.10.2021, 20:43
Oj tam oj tam wielkie halo 🤣
Łoś
Łoś 19.10.2021, 09:12
W końcu złapali złodzieja, ciekawe ile razy mu się udało.
Janek
Janek 25.10.2021, 21:29
A co z resztą jego parku maszynowego co sprzedaje w okazyjnej cenie. Czy policja to sprawdziła?

Pozostałe