Powiat Bialski: Przelała się czara goryczy - będzie protest rolników

  • 20.03.2018, 08:45
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Powiat Bialski: Przelała się czara goryczy - będzie protest rolników
Rolnicy z powiatu bialskiego przygotowują protest. Będzie to odpowiedź, na lekceważenie ich problemów oraz strat jakie ponieśli w wyniku rozprzestrzeniania się afrykańskiego pomoru świń.

Czara goryczy przelała się. kiedy na zapowiadane na 15 marca spotkanie, nie przyjechała Małgorzata Joanna Golińska, sekretarz stanu Ministerstwa Ochrony Środowiska. Zamiast tego  przysłano podrzędnego urzędnika tego resortu. Ten nie miał nic nowego do przekazania, ani nie potrafił nawiązać wspólnego języka z zebranymi. Jego wypowiedzi spotkały się ze złością i oburzeniem, zwłaszcza kiedy inspektor Jakub Czapla zaczął swoją wypowiedź od  stwierdzenia, że: "jadąc pociągiem zauważył, iż straty nie są tak wielkie."

Zaistniałą sytuację skomentował obecny na zebraniu poseł PO Stanisław Żmijan: – Jestem zdumiony, że na ważne spotkanie, dotyczące tak istotnej sprawy, przyjeżdża średniego poziomu urzędnik i nie pojawia się żaden przedstawiciel resortu rolnictwa. To jest po prostu skandal!

Jak przyznaje wójt Romuald Murawski, w gminie Konstantynów, aż w 90 proc. gospodarstw rolnych zutylizowano świnie.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 12/2018

Anna Chodyka

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe