Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 18:05
Reklama

Uczniowie technikum w Małaszewiczach odwiedzili Riwierę Olimpijską. Zapytaliśmy, jak spędzili tam czas

Od 22 maja do 4 czerwca uczniowie Technikum Zespołu Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Małaszewiczach realizowali kolejny wyjazd zawodowy do Grecji. Tym razem ich celem była miejscowość Paralia-Katerini, czyli jedno z piękniejszych miejsc Riwiery Olimpijskiej. To tam niemal przez dwa tygodnie zawodowo realizowali się z kierunków: technik transportu kolejowego, technik eksploatacji portów i terminali oraz technik informatyk.
Uczniowie technikum w Małaszewiczach odwiedzili Riwierę Olimpijską. Zapytaliśmy, jak spędzili tam czas
Główną częścią wyjazdu były praktyki i staże. Młodzież jeździła do pracodawców na wizyty studyjne oraz zajęcia praktyczne, uczyła się nowych umiejętności zawodowych, poznawała lokalny rynek pracy oraz kulturę pracy Greków, która definitywnie różni się od tej znanej nam w Polsce
Źródło: ZS Małaszewicze

Już pierwszego dnia Grecja przywitała ich rewelacyjną pogodą! Co prawda w momencie przyjazdu padał lekki deszczyk, ale tuż po zameldowaniu rozpogodziło się i taka aura trwa przez cały czas. Na co dzień przebywali w greckiej miejscowości Paralia-Katerini, gdzie młodzi technicy odbywali staże i praktyki zawodowe.
 

– Główną częścią wyjazdu były praktyki i staże. Młodzież jeździła do pracodawców na wizyty studyjne oraz zajęcia praktyczne, uczyła się nowych umiejętności zawodowych, poznawała lokalny rynek pracy oraz kulturę pracy Greków, która definitywnie różni się od tej znanej nam w Polsce. Te niezwykle cenne doświadczenia pozwalają na wysnucie własnych wniosków i krytyczne podejście do niektórych kwestii – opowiada nauczycielka  Małgorzata Trębicka-Żuk
 

Dodaje, że w ramach samych zajęć praktycznych technicy transportu kolejowego oraz technicy eksploatacji portów i terminali poznawali dokumentację związaną z zawodami, w których się kształcą. 

– Byli na stacji kolejowej w Katerini, Thessalonikach oraz Nei Pori, gdzie poznawali infrastrukturę przeznaczoną do obsługi podróżnych i ładunków oraz zaznajamiali się z pracą dyżurnego ruchu oraz kasjera biletowego. Odwiedzili także magazyn towarów przemysłowych, gdzie poznali sposoby i zasady przyjmowania, wydawania i składowania takich artykułów. Obserwowali także pracę greckiej służby celnej podczas wizyty w instytucji będącej odpowiednikiem naszego urzędu celno-skarbowego. Technicy informatycy z kolei zajęcia praktyczne odbywali w pracowniach i firmach informatycznych, doskonaląc swoje umiejętności zawodowe, poznając nowe techniki, systemy oraz programy – zaznacza nauczycielka.  
 

Mimo iż cały wyjazd polegał na odbywaniu kolejnych wizyt u pracodawców i wykonywaniu zajęć praktycznych, to w repertuarze zadań nie zabrakło uczniom czasu na chwilę relaksu. Nie mogło zabraknąć elementów kulturowych i krajoznawczych. – Dlatego też każdą wolną chwilę starali się spędzać aktywnie, poczynając od wyjść do pobliskich miejscowości Olimpic Beach oraz Paralia. Mieli także możliwość zwiedzenia niezwykle urokliwych zakątków Grecji, takich jak Stary Panteleimon czyli Palaios Panteleimonas, ruiny zamku w Platamonas. Odbyli rejs na wyspę Skiathos, wyjazd na Meteory, do Litochoro czy też do samych Thessalonik. Nie zabrakło również aktywności na plaży i na basenie – gra w siatkówkę plażową, spacery wzdłuż brzegu morza, pływanie, badminton – opowiada Małgorzata Trębicka-Żuk.

Wyjazd i uczestnictwo w projekcie nr 2021-1-PL01-KA122-VET-000020809 pt. „Praktyki na europejskim rynku pracy”, który jest współfinansowany przez Unię Europejską, w ramach programu Erasmus +, Akcja 1 Mobilność Edukacyjna, sektor Kształcenie i Szkolenia zawodowe dla uczniów i kadry, konkurs 2021.

CZYTAJ TAKŻE: Dwukrotnie opłynął kulę ziemską. Odwiedzi Radzyń Podlaski

CZYTAJ TEŻ: Czosnówka: Rodzinny rajd z mnóstwem atrakcji

GALERIĘ ZDJĘĆ Z WYJAZDU OBEJRZYSZ TUTAJ


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaStudnie wiercone, pompy ciepła, deszczownie, nawodnienia, tel. 508 046 239, 504 320 592
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Ja67Treść komentarza: Po meczu mam 3 wnioski. 1. drużyna prezentuje się po raz drugi bardzo pozytywnie, a to nie może być przypadek. 2. murawy wykonanej przez zachwalaną przez rzeczniczką i samego prezydenta miasta firmę tel - bruk nie jest w stanie uratować nikt, bo pod kilku centymetrową jest warstwa ziemi-betonu. 3. miał być stadion na miarę potrzeb a wyszła trybunka która spełniła oczekiwania ok.1000 osób w sytuacji gdy transmisję na YouTube obejrzało 6000 tyś.Data dodania komentarza: 14.08.2022, 16:21Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: PiknikTreść komentarza: A niby co się działo na trybunach? Sędzia musiał przerwać mecz, bo ktoś rzucił piroData dodania komentarza: 14.08.2022, 14:05Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: czy to korner czy to rogTreść komentarza: Wiecej piszecie o kibicach racach i o tym co sie dzialo na trybunach niz o tych wspanialych chlopakach z Podlasia.Data dodania komentarza: 14.08.2022, 13:14Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: *":'"Treść komentarza: Polowanie czas zacząć .Data dodania komentarza: 14.08.2022, 12:49Źródło komentarza: Nocny pożar w przetwórni ryb. Szacowane straty to 1,5 mln złAutor komentarza: eyutyiouypTreść komentarza: https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/one-piece-film-red-full-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/bullet-train-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/thor-love-and-thunder-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/top-gun-maverick-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/nope-2022-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/beast-2022-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/dragon-ball-super-hero-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.hybrid-analysis.com/sample/7c7381606bd2aa6115c36d608b4953802795eff32a00f64039c9c0094ff79bb8 https://blog.ineuron.ai/Compound-versus-Recurve-Armbr-ste-yYcrKmzpAf https://ameblo.jp/yinileon/entry-12758690241.html https://dataverse.harvard.edu/dataverse/avec-un-classique/ http://herbarium.biol.sc.edu/floracaroliniana/checklists/checklist.php?cl=1827 https://www.onfeetnation.com/photo/albums/hsjhksdkjduwyrjhdask http://allabouturanch.com/forum/topics/ydgkhgshd6 https://github.com/tersengat/naerti-ts-inaaghmdeg-gadabrunebuli-arbalet-i/blob/main/README.md https://okcheartandsoul.com/news/maggior-parte-di-questi-sono/ https://nashkursk.com/events/s-tochki-zreniia-udobstva-blochnye-luki/44029/ https://www.vbtc.news/politics/sostavnye-i-rekursivnye-arbalety/5891/Data dodania komentarza: 13.08.2022, 21:29Źródło komentarza: Gmina Drelów
Reklama
Reklama
Reklama