Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 3 lutego 2026 08:14
Reklama
Reklama
Reklama

Radzyń Podlaski: "Słoneczne czytelnie" w tym sezonie

Zakończył się konkurs na nowy projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej, który ruszy w tym sezonie letnim. Plenerowe miejsca do czytania książek nazywać cię będą "Słonecznymi czytelniami".
Radzyń Podlaski: "Słoneczne czytelnie" w tym sezonie

MBP w Radzyniu Podlaskim już po raz drugi z rzędu pozyskała fundusze na przedsięwzięcia czytelnicze realizowane w przestrzeni miejskiej. Z programu "Tu mieszkam, tu zmieniam" Fundacji Santander Bank Polski biblioteka w ubiegłym roku stworzyła rozmieszczone na terenie miasta punkty tzw. bookcrossingu, czyli miejsca, z których można wziąć książkę, lub zostawić swoją, by przeczytali ją inni. Tak zafunkcjonowały w Radzyniu Podlaskim Książniczki.

W tym roku z tego samego programu MBP otrzymała 10 tys. zł. Fundusze przeznaczy na tworzenie czytelni letnich. Właśnie rozstrzygnięty został konkurs na ich nazwę. – Spośród 36. nadesłanych propozycji komisja w składzie: Grażyna Kratiuk, Grażyna Płatek, Dariusz Gałan i Paweł Żochowski wybrała nazwę: "Słoneczna czytelnia" – informuje Grażyna Kratiuk, dyrektor biblioteki miejskiej. – Główną nagrodę w postaci czytnika e-booków otrzymał Arkadiusz Ostasz podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych. To wydarzenie zakończyło obchody Tygodnia Bibliotek 2019 w naszej bibliotece.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Janko MuzykantTreść komentarza: Zacznijmy od tego, że w służbach ręka rękę myje. Zawartość % to nie są dane wrażliwe (ogłaszane wszem i wobec jak ktoś zostanie zatrzymany) Piją za swoje, lecz pobory mają za moje. Chciałbym wiedzieć czy po piwie czy po szklanie?. Jeżeli to służba celno-drogowa to gdzie pili. Pod jałowcem czy na stołówce. Jeżeli pod jałowcem to jak dojechali na oddział. Jeżeli ktoś jest na świeczniku to ma od niego bić blask nie swąd knota. Nie dość że Janusz to jeszcze fujara.Data dodania komentarza: 2.02.2026, 17:04Źródło komentarza: Funkcjonariusze z Terespola zwolnieni po kontroli trzeźwościAutor komentarza: RolnikTreść komentarza: Na chorych ludzi to powinno się zbierać pieniążki . Na leczenie . Ale dla jakiegoś przedsiębiorcy na odbudowę biznesu ? Pewnie z ubezpieczenia weźmie więcej niż to było warte . Każdy teraz o zdrowych zmysłach ubezpiecza swój biznes . KAŻDY O ZDROWYCH ZMYSŁACH UBEZPIECZA!!!! A nam Rolnikom zawsze robią pod górkę i dotacje coraz mniejsze . To może i my rolnicy będziemy robić sobie zbiórkę bo mamy dotacje coraz mniejsze i Unia Europejska nas oszukuje . Nam rolnikom nich nie daje a przedsiębiorcy sobie zbiórki robią na biznesy .Data dodania komentarza: 2.02.2026, 16:16Źródło komentarza: Pożar zniszczył stolarnię w Łobaczewie Małym. Trwa zbiórka [ZDJĘCIA]Autor komentarza: Alkomat dawać do końca życia .Treść komentarza: Wielu ludzi zna dane i wie kim byli pijacy . Ale świat i opinia publiczna powinna poznać imiona, nazwiska , adresy , zdjęcia itp tych ludzi aby ich omijać z daleka . Skoro pili alkohol w pracy to mogą też po pijanemu autem jeżdzić ( mogą ale nie muszą ) .... ale lepiej omijać takich z daleka . Ciekawe gdzie teraz pracę znajdą ? Nie bardzo chcą zatrudniać takich co w pracy chleją . Może gdzieś przy łopacie znajdą robotę lub w ochronie bo nigdzie indziej nikt ich nie zatrudni . Większość osób z okolicy wie o kogo chodzi i nie zatrusnią takich . Ja bym ich zatrudnił ale co dziennie bym ich sprawdzał alkotestem czy do pracy przychodzą trzeźwi ?Data dodania komentarza: 2.02.2026, 16:10Źródło komentarza: Funkcjonariusze z Terespola zwolnieni po kontroli trzeźwościAutor komentarza: FeliksTreść komentarza: To już takie stare aż żałosne.Data dodania komentarza: 2.02.2026, 14:48Źródło komentarza: Podejrzany o zabójstwo ratownika medycznego jest poczytalnyAutor komentarza: Janko FujaraTreść komentarza: A może zacznijmy od tego, do czego ich dane są tobie potrzebne? Własnego życia nie masz?Data dodania komentarza: 2.02.2026, 14:14Źródło komentarza: Funkcjonariusze z Terespola zwolnieni po kontroli trzeźwości
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama