Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 22:45
Reklama

Artykuły

Gmina Sosnowica: Śmierć na drodze
Gmina Sosnowica: Śmierć na drodze
Do tragicznego zdarzenia doszło w miejscowości Nowy Orzechów. Samochód ciężarowy najechał na 36-letniego rowerzystę. Obrażenia, jakie odniósł cyklista okazały się na tyle poważne, że poniósł on śmierć na miejscu. 31.12.2020 14:37
Gmina Wisznice: Wypadek na trasie Jabłoń-Horodyszcze
Gmina Wisznice: Wypadek na trasie Jabłoń-Horodyszcze
Do groźnego wypadku doszło na drodze wojewódzkiej nr 815 na trasie Jabłoń-Horodyszcze. Jedna osoba jest poszkodowana, na miejsce wezwano śmigłowiec LPR. 31.12.2020 14:10
Międzyrzec Podlaski: Śmieci zdrożeją, ale o mniej niż zakładano
Międzyrzec Podlaski: Śmieci zdrożeją, ale o mniej niż zakładano
Na przedświątecznej sesji rady miasta, radni podjęli uchwałę, dotyczącą stawek za odbiór śmieci na terenie miasta. Po burzliwych dyskusjach na komisjach i klubie, uznali, że opłaty za odpady będą wyższe, jednak nie o tak wiele, jak początkowo zakładano. 31.12.2020 12:47    1
Terespol nie jest już terenem zalewowym
Terespol nie jest już terenem zalewowym
- Wróciła normalność - mówi burmistrz Terespola Jacek Danieluk. Wszystko dzięki zmianie mapy terenów zalewowych. Przez ostatnie pięć lat aż 85 proc. miasta znajdowało się w strefie zalewowej. Ostatnio Wody Polskie poprawiły błędnie oznaczone obszary. Dzięki temu znów możliwe jest budowanie bez dodatkowych utrudnień, co może przyciągnąć inwestorów. 31.12.2020 09:32    3
Region: Kto zanieczyścił rzeki?
Region: Kto zanieczyścił rzeki?
WIOŚ w Warszawie przeprowadził w maju tego roku kontrolę w zakładzie produkcyjnym Krynica Vitamin w związku z zanieczyszczeniem rzeki Piszczanki będącej dopływem Krzny, które nastąpiło w wyniku odprowadzenia niedostatecznie oczyszczonych ścieków z terenu zakładu. Na firmę została nałożona grzywna, a sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Siedlcach. 31.12.2020 09:27    3
Z archiwum X: Mafijne porachunki na granicy
Z archiwum X: Mafijne porachunki na granicy
Lata 90. XX wieku to czas najaktywniejszych działań polskich zorganizowanych grup przestępczych. Nasza rodzima mafia jest najczęściej kojarzona z podwarszawskimi Pruszkowem i Wołominem, jednak w gangsterskich historiach z naszego kraju zapisało się znacznie więcej miast i wsi. Ważnym miejscem przestępczych porachunków i nielegalnych biznesów z tamtych lat były wschodnie przejścia graniczne. W Terespolu prężnie działały grupy przestępcze należące zarówno do obywateli Polski, jak i mieszkańców byłych krajów bloku komunistycznego. 30.12.2020 18:29    3
Radzyń Podlaski: Fotowoltaika pod nadzorem marszałka, solary pod lupą CBA
Radzyń Podlaski: Fotowoltaika pod nadzorem marszałka, solary pod lupą CBA
Radna Bożena Lecyk prosi mieszkańców Radzynia, którzy instalowali urządzenia fotowoltaiczne w ramach projektu „Słoneczna Alternatywa dla Radzynia”, o sprawdzenie, czy są zgodne z projektem. Twierdzi, że kilka na pewno nie jest. Pismo w tej sprawie trafiło już do urzędu marszałkowskiego, ponieważ inwestycję dofinansowano z funduszy unijnych. Tymczasem inną inwestycję związaną z czystą energią w mieście, wciąż bada CBA. 30.12.2020 17:24    1
Gmina Siemień: Stare lampy zamienią na inteligentne
Gmina Siemień: Stare lampy zamienią na inteligentne
Wszystkie lampy uliczne zostaną wymienione na nowe. Tam gdzie ich brakuje, mają być dostawione. Firmę, która zajmie się realizacją tej inwestycji wójt wyłoni w przetargu tuż po nowym roku. 30.12.2020 15:18    1
Gmina Rokitno: Bomba znaleziona w lesie
Gmina Rokitno: Bomba znaleziona w lesie
Niewybuch bomby lotniczej SD-1 znaleziony został w rejonie kompleksu leśnego w miejscowości Kołczyn na terenie gminy Rokitno. Policjanci zabezpieczyli znalezisko do czasu przybycia saperów, którzy po przybyciu sprawdzili dokładnie pobliski tere. Nie ujawnili jednak więcej niebezpiecznych przedmiotów. 30.12.2020 13:50
Gmina Zalesie: Wiadukt do terminali
Gmina Zalesie: Wiadukt do terminali
Przejazd kolejowy znajdujący się w Wólce Dobryńskiej, między drogą krajową nr 2 a zespołem terminali stacji Zaborze zostanie zastąpiony wiaduktem. Zarządca infrastruktury kolejowej, spółka Cargotor planuje, że budowa rozpocznie się w 2023 roku. Wójt gminy Zalesie Jan Henryk Sikora podpisał już w tej sprawie porozumienie z firmą Cargotor.  30.12.2020 12:46
Biała Podlaska bez Filii AWF nie byłaby tym samym miastem
Biała Podlaska bez Filii AWF nie byłaby tym samym miastem
Z prof. dr hab. Jerzym Sadowskim, prorektorem ds. Filii AWF w Białej Podlaskiej, rozmawia Arkadiusz Kielar. 30.12.2020 12:16    1    3
Biała Podlaska: Plac zabaw nie wszystkim się spodobał, ale powstanie
Biała Podlaska: Plac zabaw nie wszystkim się spodobał, ale powstanie
Już na dniach zakończy się organizacja placu zabaw na os. Biawena. To inwestycja z budżetu obywatelskiego, na którą głos oddało w ubiegłym roku ponad 1600 mieszkańców. Inwestycja stała pod znakiem zapytania, bo trzeba był znaleźć nową działkę, Gdy rozpoczęła się instalacja urządzeń, odezwali się ci, którym nowy teren nie odpowiada. Plac jednak powstanie. 30.12.2020 08:44
Biała Podlaska: Samorządowa Karta Praw Rodzin zostaje
Biała Podlaska: Samorządowa Karta Praw Rodzin zostaje
Wniosek mieszkańców Białej Podlaskiej o uchylenie przyjętej przez radnych półtora roku temu SKPR nie zyskał większości w radzie miasta. Głosy rozłożyły się po równo, jedenastu radnych było za uchyleniem uchwały wprowadzającej Kartę. Tyle samo było przeciw. 30.12.2020 08:33    1
Szczepić się czy nie szczepić?
Szczepić się czy nie szczepić?
W Polsce rozpoczęły się szczepienia na koronawirusa. Do województwa lubelskiego trafiło 900 dawek szczepionki, które zostały podane medykom w sześciu szpitalach, w tym w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej. Jako jeden z pierwszych zaszczepił się dyrektor szpitala Adam Chodziński. 29.12.2020 17:30    3
Biała Podlaska: Bialski szpital znowu w czołówce
Biała Podlaska: Bialski szpital znowu w czołówce
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej został uznany za najlepszy szpital w województwie lubelskim wg rankingu „Bezpieczny Szpital", zorganizowanym przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia we współpracy z dziennikiem „Rzeczpospolita”.  29.12.2020 16:45    2    3
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ciekawe Treść komentarza: sukces;) Data dodania komentarza: 25.06.2026, 17:19 Źródło komentarza: Historyczny dzień dla Białej Podlaskiej. Od piątku 26 czerwca, autostradą A2 do samej Warszawy Autor komentarza: Feliks Treść komentarza: "Bez problemu można wyłączyć i nie korzystać z tej funkcji telefonu," Poważnie?. Ale odkrycie. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 18:27 Źródło komentarza: Lubelskie. Zgubiony telefon postawił na nogi służby Autor komentarza: as Treść komentarza: Bez problemu można wyłączyć i nie korzystać z tej funkcji telefonu, ale generalnie lepiej mieć, ta funkcja mimo niepotrzebnych wezwań czasami, uratowała już wielu ludzi. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 14:44 Źródło komentarza: Lubelskie. Zgubiony telefon postawił na nogi służby Autor komentarza: Bolek Treść komentarza: Już specjalnie rower kupiłem, na tą okazję Data dodania komentarza: 24.06.2026, 14:05 Źródło komentarza: Autostrada z węzła Siedlec Wschód do węzła Łukowisko. GDDKiA podała termin otwarcia Autor komentarza: Jasam Treść komentarza: Ja też Data dodania komentarza: 24.06.2026, 07:50 Źródło komentarza: Autostrada z węzła Siedlec Wschód do węzła Łukowisko. GDDKiA podała termin otwarcia Autor komentarza: Band-up - maniaku, Treść komentarza: A kto ma zapłacić? Ubezpieczalnia z OC moturzysty albo UFG jeśli moturzysta ubezpieczenia nie miał. Poza tym - kto durno pyta, ten.. pyta. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 01:30 Źródło komentarza: Zderzenie motocykla z ciężarówką w Olszance [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama