Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 4 października 2022 11:14
Reklama

Tylko u nas

Marcin Romanowski: Unia Europejska nas szantażuje
Marcin Romanowski: Unia Europejska nas szantażuje

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Marcin Romanowski jest zdania, że spór Polski z Unią Europejską o praworządność, jest w istocie sporem o suwerenność. W jego opinii Unia bezpodstawnie rości sobie prawo do decydowania o tym, jak ma wyglądać wymiar sprawiedliwości w naszym kraju. W rozmowie z Michałem Majką, wiceminister mówi też o tym jak widzi przyszłość Krajowego Planu Odbudowy.

02.08.2022 12:27    2
Paweł Łysańczuk w roli naczelnego Słowa. Tak pomagamy Paulince Tarasiuk!
Paweł Łysańczuk w roli naczelnego Słowa. Tak pomagamy Paulince Tarasiuk!

Dziś naszą redakcję odwiedził wiceburmistrz Międzyrzeca Podlaskiego Paweł Łysańczuk, który wcielił się w rolę… redaktora naczelnego tygodnika Słowo Podlasia. Dowiedział się, jak od kuchni wygląda codzienne zarządzanie redakcją oraz praca dziennikarzy. Jak przyznaje było to dla niego nowe, ciekawe doświadczenie. A wszystko to, jest efektem akcji charytatywnej na rzecz Paulinki Tarasiuk!

27.07.2022 12:30
Zjawiskowe sanktuarium – zabytkowe kaplice w środku turowskiego lasu
Zjawiskowe sanktuarium – zabytkowe kaplice w środku turowskiego lasu

Od ponad 200 lat ludzie przychodzą do leśnych kaplic w Turowie, by wypraszać potrzebne łaski za wstawiennictwem św. Antoniego Padewskiego. Kult świętego jest tu ciągle żywy. Odwiedzają to miejsce także turyści, kaplice położone są bowiem w środku pięknego kompleksu leśnego na trasie zielonego szlaku rowerowego.

24.07.2022 15:40    1
Mieszkańcy Huszczy: My też chcemy mieć światłowód!
Mieszkańcy Huszczy: My też chcemy mieć światłowód!

Z naszą redakcją skontaktowali się mieszkańcy Huszczy w gminie Łomazy. Nie kryją zdenerwowania faktem, że niektóre domy zostały jakiś czas temu pominięte podczas budowy sieci światłowodu i do dziś ich mieszkańcy nie mają szybkiego internetu. – Dlaczego nie możemy korzystać z szybkiego internetu jak inni? – pytają. – Decydujące znaczenie mają kwestie opłacalności danej inwestycji – opowiada inwestor, firma Fibee.

16.07.2022 09:00    3
„Wrzuć monetę”, a dopiero wtedy skorzystasz z wody na cmentarzu
„Wrzuć monetę”, a dopiero wtedy skorzystasz z wody na cmentarzu

Niespodzianka może spotkać odwiedzających cmentarz parafialny w Sworach. Mianowicie, aby np. umyć grobowiec, koniecznie musimy mieć ze sobą… drobne. Na polecenie miejscowego proboszcza zamontowano tu specjalne urządzenie i tylko jeśli wrzucimy do niego pieniądze, z wody skorzystamy. Jedna z parafianek zauważa również problem, jeśli chodzi o lokalizację wychodka, który znajduje się na terenie nekropolii. – To przecież poświęcona ziemia. Można go było postawić na działce obok, która też należy do parafii – oburza się pani Elżbieta.

13.07.2022 15:55    20    6
Bialscy sataniści i samobójcy (cz. 3) – Szatan atakuje
Bialscy sataniści i samobójcy (cz. 3) – Szatan atakuje

Gdy 13 lutego oraz 13 marca 1997 roku powiesiło się dwóch młodych ludzi, policja wszczęła dochodzenie, które miało potwierdzić krążące po Białej Podlaskiej plotki, że za serią samobójstw stoją niejacy „sataniści”. Mimo zapewnień świadków, że powodem dramatycznej decyzji jednego z 16-latków była jego trudna sytuacja rodzinna, policja za wszelką cenę usiłowała udowodnić istnienie lokalnej „sekty”. Po przesłuchaniu wystraszonych młodziaków okazało się, że jeden ze zmarłych kilka miesięcy wcześniej ukradł z cmentarza ludzkie czaszki.

10.07.2022 16:00    2    2
Parczewskie nadleśnictwo z wieloletnimi tradycjami
Parczewskie nadleśnictwo z wieloletnimi tradycjami

Ponad sto lat temu, kiedy odradzała się niepodległa Polska, formowały się także pierwsze polskie nadleśnictwa. Taką historię ma właśnie Nadleśnictwo Parczew, które w 2018 r. obchodziło setny jubileusz. Stał się on pretekstem do przybliżenia działalności leśników w Lasach Parczewskich.

10.07.2022 11:30    1
Dwa zagadkowe samobójstwa po krwawych obrzędach mrocznej sekty
Dwa zagadkowe samobójstwa po krwawych obrzędach mrocznej sekty

W drugiej połowie lat 90. grupy posępnie ubranych młodych ludzi przesiadywały na skwerku przy Placu Wolności i w pobliskim parku. Przy wódce z mety, tanim winie lub skręcie toczyły się długie dysputy o muzyce, światopoglądach i planach na przyszłość, która w wyobraźni wielu z nich malowała się w czarnych barwach. Pewnej nocy zafascynowani okultyzmem nastolatkowie ukradli z cmentarza przy ul. Janowskiej ludzkie czaszki, czym ostentacyjnie chwalili się wśród znajomych. Pobudzające wyobraźnie plotki o działającej w Białej Podlaskiej „sekcie” coraz częściej docierały do miejscowych służb.

04.07.2022 15:24    6
Z Archiwum X. Upiorna zdobycz satanistów z Białej Podlaskiej (część I)
Z Archiwum X. Upiorna zdobycz satanistów z Białej Podlaskiej (część I)

13 lutego i równo miesiąc później 13 marca 1997 roku, w Białej Podlaskiej powiesiło się dwóch młodych mężczyzn. Policyjne śledztwa wykazało, że 13 kwietnia może zginąć kolejny nastolatek. Sprawę potraktowano poważnie i policja wzięła pod lupę środowisko tzw. satanistów.

25.06.2022 14:00    1    4
Mieszkanka: „Ktoś zatruwa pomnik przyrody!”. Gmina wyjaśnia
Mieszkanka: „Ktoś zatruwa pomnik przyrody!”. Gmina wyjaśnia

Do naszej redakcji zgłosiła się zaniepokojona Czytelniczka, którą martwi stan jednego z drzew w miejscowości Żabce. Dokładnie chodzi o wiekowy wiąz, który jej zdaniem ktoś podtruwa i przez to drzewo usycha. Gmina jednak dementuje te informacje i wyjaśnia, że drzewo prawdopodobnie usycha ze starości.

20.06.2022 12:06    6
Ciekawa historia i piękna przyroda. Wybierz się na "Bobrówkę"
Ciekawa historia i piękna przyroda. Wybierz się na "Bobrówkę"

Jednym z przepięknych terenów leśnych, jakimi dysponuje Nadleśnictwo Parczew jest ponad trzykilometrowa ścieżka przyrodniczo-leśna „Bobrówka”. Wyposażona została w infrastrukturę, która pozwala na swobodne wędrowanie nie tylko turystom indywidualnym, ale też grupom, daje możliwość kontemplowania fauny i flory, ale również – w okolicach samego uroczyska – uprawiania sportu i rekreacji.

16.06.2022 17:00
Parczewski Krzywy Las. Osobliwość na skalę Polski
Parczewski Krzywy Las. Osobliwość na skalę Polski

Tak dziwny las do niedawna można było zobaczyć tylko w jednym miejscu w Polsce. Okazuje się, że drugi taki „Krzywy Las” znajduje się na terenie Nadleśnictwa Parczew, pomiędzy miejscowościami Sosnowica i Górki. Rosnące tu sosny mają nietypowe ugięcia i rozdwojenia, tworząc nietypowy krajobraz. Obok rosną proste sosny, co jeszcze potęguje niezwykłe wrażenie.

22.05.2022 13:45    2
Mieszkała ze szkieletem matki, teraz sama zmarła
Mieszkała ze szkieletem matki, teraz sama zmarła

Prokuratura potwierdziła, że zmarła 59-latka, której ciało znaleziono w jednym z mieszkań budynku w Małaszewiczach, to córka kobiety, której szkielet znaleziono w tym samym mieszkaniu w lipcu 2021 roku.

22.04.2022 13:40
Kolejne makabryczne odkrycie w Małaszewiczach. Zwłoki 59-latki w mieszkaniu
Kolejne makabryczne odkrycie w Małaszewiczach. Zwłoki 59-latki w mieszkaniu

W jednym z mieszkań w Małaszewiczach odnaleziono ciało kobiety. Z naszych informacji wynika, że to najprawdopodobniej 59-latka, która wcześniej mieszkała ze szkieletem swojej matki.

21.04.2022 18:30    1
Tradycje i zwyczaje wielkanocne południowego Podlasia
Tradycje i zwyczaje wielkanocne południowego Podlasia

Wielkanoc to najważniejsze święto w religii chrześcijańskiej. Wspomnienie męki i śmierci Chrystusa, a także jego zmartwychwstania i tym samym zwycięstwa nad śmiercią, które stanowią podstawę wiary. Przez wieki powstało wiele form świętowania nie tylko na świecie, ale też w Polsce. Każdy region ma charakterystyczne dla siebie tradycje, związane ze świętami wielkanocnymi. Jakie są na południowym Podlasiu?

16.04.2022 12:00    1
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: retretTreść komentarza: https://play.acast.com/s/633bf2644f09d50012ce27c6 er tryrtData dodania komentarza: 04.10.2022, 10:57Źródło komentarza: "To spełnienie naszych marzeń". Rozpoczyna się budowa hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu PodlaskimAutor komentarza: rtyrtyTreść komentarza: https://play.acast.com/s/633bf34947b6d20012a8eb97 ertryfdData dodania komentarza: 04.10.2022, 10:57Źródło komentarza: "To spełnienie naszych marzeń". Rozpoczyna się budowa hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu PodlaskimAutor komentarza: RyszardTreść komentarza: Chyba kogoś przy wręczaniu Zasłużony dla Koła Bialczan złośliwie pominięto !!! To nie powinno się zdarzyć !!!Data dodania komentarza: 03.10.2022, 20:13Źródło komentarza: Świętowali 100-lecie Koła BialczanAutor komentarza: BialaninTreść komentarza: Jeśli mieszkańcy naszego miasta to bialanie to nazwa Koło Bialczan jest chyba nieaktualna.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 15:45Źródło komentarza: Świętowali 100-lecie Koła BialczanAutor komentarza: MTreść komentarza: Tylko nie mówcie, że to ta "gwiazda" ze zdjęcia.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 13:32Źródło komentarza: Okradła go i złamała mu serce. Na dodatek wyszła za innegoAutor komentarza: BruesTreść komentarza: Taka Informacja! Przed wprowadzeniem nowych przepisów pieszy znajdujący się na przejściu miał pierwszeństwo więc oczywiście ludzie gineli. Ale każdy był nauczony że należy podejść do przejścia, rozejrzeć się i oczekiwać na możliwość wejścia. Dziś po zmianie przepisów pieszy podchodzi do przejścia i już ze świadomością że ma prawnie pierwszeństwo, nie zważając na pojazdy znajdujące się w ruchu bez możliwości zatrzymania się, wkracza wprost pod nadjeżdżający pojazd. Ludzie ogarnijcie się. Pierwszeństwo nie daje nam nieśmiertelności.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 12:34Źródło komentarza: Dlaczego piesi giną na przejściach dla pieszych? Odpowiedź zaskakuje
Reklama
Reklama