Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 09:00
Reklama

Psychologia

Prywatne ośrodki leczenia uzależnień z dobrym cennikiem – czy to możliwe?
Prywatne ośrodki leczenia uzależnień z dobrym cennikiem – czy to możliwe?

Wielu z nas pragnie zapewnić sobie, jak i swoim bliskim wsparcie ze strony najlepszych fachowców od leczenia uzależnień. Dlatego, gdy trzeba się na nie zdecydować, to często decydujemy się na prywatny ośrodek leczenia uzależnień. Oczywiście takie wsparcie oznacza również dodatkowe koszty, na które nie zawsze jesteśmy gotowi. Czy uda nam się znaleźć ośrodek z dobrym cennikiem? Sprawdzamy!

06.07.2021 10:36
Czym grozi wstrzemięźliwość seksualna? Ekspert odpowiada
Czym grozi wstrzemięźliwość seksualna? Ekspert odpowiada

Seks jest jedną z podstawowych ludzkich potrzeb. Według słynnej piramidy utworzonej na podstawie badań Abrahama Maslowa, stosunek płciowy stoi w jednym szeregu czynności niezbędnych do życia, razem ze spaniem i jedzeniem. O jego roli oraz konsekwencjach związanych ze wstrzemięźliwością rozmawialiśmy z ginekologiem dr n. med. Maciejem Jędrzejko.

09.06.2021 08:30    6
Co to jest alkoholizm i jak się go leczy?
Co to jest alkoholizm i jak się go leczy?

Powszechnie wiadomo, że spożywanie alkoholu ma negatywny wpływ na funkcjonowanie organizmu, jednak wypicie niewielkiej ilości tej substancji nie powinno być dla nas szkodliwe. Z alkoholem należy jednak uważać, ponieważ istnieje bardzo cienka granica między piciem degustacyjnym a uzależnieniem, które może doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych i zrujnować życie. Zatem czym dokładnie jest alkoholizm i jak można go leczyć?

08.06.2021 09:47    1
Zdrowie: Psychologowie potrzebni od zaraz
Zdrowie: Psychologowie potrzebni od zaraz

Izolacja wpływa negatywnie na rozwój emocjonalny i hamuje budowanie relacji, co jest szkodliwe dla zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Warto zgłosić się po pomoc, jeżeli zauważymy niepokojące sygnały u naszych dzieci. Poseł dr Riad Haidar z kolei zwraca uwagę na to, iż psycholog powinien być w każdej szkole ze względu na pogłębianie się problemów, z którymi mierzą się dzieci i młodzież w czasie pandemii.

21.03.2021 19:57
Młodzi ludzie o psychologicznych problemach młodzieży
Młodzi ludzie o psychologicznych problemach młodzieży

WellNest to społeczny projekt stworzony przez grupę młodych ludzi, którzy za cel postawili sobie uświadamianie społeczeństwa na temat psychologii i psychiatrii. Na założonej przez nich stronie internetowej można przeczytać na temat różnych zaburzeń i chorób psychicznych oraz innych zagadnień z zakresu psychologii i psychiatrii. Poruszają tam zwłaszcza problemy psychologiczne współczesnej młodzieży.

08.03.2021 14:25
Kiedy życie boli... kiedy chcesz od życia więcej
Kiedy życie boli... kiedy chcesz od życia więcej

Z psychologiem, coachem, nauczycielem akademickim i trenerem biznesu dr Marią Anną Turosz o współczesnej roli pomagacza, pracy na emocjach i rozwijaniu potencjału człowieka rozmawia Justyna Lesiuk-Klujewska.

17.02.2021 10:36
Wywiad Słowa: Pandemia sprzyja uzależnieniom
Wywiad Słowa: Pandemia sprzyja uzależnieniom

Z socjolog Ewą Tatarczak z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Białej Podlaskiej rozmawia Anna Chodyka.

16.01.2021 10:01
Wielki horoskop na 2021 rok
Wielki horoskop na 2021 rok

Jak zapowiada się ten rok dla poszczególnych znaków zodiaku? Sprawdźcie w naszym horoskopie.

08.01.2021 14:27
Wywiad Słowa: Usłyszmy się w te święta!
Wywiad Słowa: Usłyszmy się w te święta!

Z psychologiem Izabelą Sajną prowadzącą gabinet psychologiczny "Sięgaj PoMOC" z Białej Podlaskiej o tym, jak efektywnie spędzić święta Bożego Narodzenia, jak wprowadzić świąteczny nastrój i jak porozumieć się z bliskim, w atmosferze miłości rozmawia Anna Chodyka.

23.12.2020 15:43
Biała Podlaska: Potrzebujemy siebie nawzajem
Biała Podlaska: Potrzebujemy siebie nawzajem

Z Sylwią Lewczuk psychologiem, trener biznesu, wykładowcą w Państwowej Szkole Wyższej w Białej Podlaskiej oraz założycielką poradni psychologicznej, gdzie wraz z zespołem specjalistów tworzy bezpieczną przestrzeń pomocy o tym jak reagować na informacje, które przekazują media, jak się wyciszyć i poradzić z lękiem przed chorobą  rozmawia Anna Chodyka.

29.03.2020 10:20
Ludzie: Czas na noworoczne postanowienia! Nie narzucajmy jednak sobie zbyt dużo na raz
Ludzie: Czas na noworoczne postanowienia! Nie narzucajmy jednak sobie zbyt dużo na raz

Nowy rok to zamknięcie pewnego etapy w życiu i rozpoczęcie innego. Wszyscy życzymy sobie, by był lepszy i by w ciągu kolejnych 12 miesięcy spotkało nas wiele pozytywnych sytuacji. To również czas na noworoczne postanowienia.

02.01.2020 23:30
Horoskop: Rok 2020 wspiera dostatek materialny
Horoskop: Rok 2020 wspiera dostatek materialny

Numerologiczną wibracją roku 2020 jest 4. Czwórka to synonim faktów i twardych dowodów. Bardzo silnie współgra z systematyczną, zespołową pracą i taką będzie wspierać. Rok 4 pobudza do poszukiwań logicznych odpowiedzi i unikania wszelkiego rodzaju sporów. Jest to rok wspierający dostatek materialny ale nasz nakład pracy i sumienność będą tu również bardzo ważne.

02.01.2020 10:00
Zasady oglądania telewizji przez najmłodszych  
Zasady oglądania telewizji przez najmłodszych  

Oglądanie telewizji jest przyjemnością, szczególnie po całym dniu w pracy. Zatem logiczne wydaje się, że i dzieci uwielbiają taką rozrywkę. Jednak w przeciwieństwie do większości dorosłych nie znają one umiaru. Ponadto nadmiar patrzenia w "szklany ekran" jest bardzo szkodliwy. Dlatego w dzisiejszym poradniku doradzimy Wam, jak powinny wyglądać zasady oglądania tv przez najmłodszych. Już teraz zdradzimy, że warto zdecydować się na internetową telewizję. A dlaczego? Tego dowiecie się z dalszej części tekstu.

20.12.2019 10:28    1
Reportaż: Dokument Sekielskiego może przynieść wiele dobrego
Reportaż: Dokument Sekielskiego może przynieść wiele dobrego

Film Tomasza i Marka Sekielskich pt. "Tylko nie mów nikomu", pokazujący konfrontację ofiar pedofilii z ich oprawcami będącymi księżmi, wywołał w Polsce burzliwą dyskusję. Włączyli się w nią biskupi, przedstawiciele kurii i episkopatu, a także działacze społeczni, politycy i artyści. Spytaliśmy, co o dokumencie sądzą socjolog, psycholog, a także ksiądz.

22.05.2019 13:09
Parczew: Książka Blicharskiego już w sprzedaży
Parczew: Książka Blicharskiego już w sprzedaży

W sprzedaży ukazała się książka Pawła Blicharskiego z Parczewa zatytułowana "XXI wiek. Choroba przeciętności". Skierowana jest przed wszystkim do tych osób, które nie mają priorytetów w swoim życiu.

21.12.2018 08:18
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Cyber MarianTreść komentarza: Jakby był kabaret Neo-nówka to bym przyjechał a tak lipa.Data dodania komentarza: 07.08.2022, 15:21Źródło komentarza: Wystrzałowa impreza w Terespolu! Będą koncerty i wojskowy piknikAutor komentarza: LiquidoTreść komentarza: Też miałam ten Lanimes, on jest bardzo spoko na świeże rozstępy ;)Data dodania komentarza: 07.08.2022, 15:11Źródło komentarza: Krem na rozstępy - jaki krem wybrać?Autor komentarza: VikaTreść komentarza: Z rozstępami nie ma co czekać, dlaego fajnie że są na nie dobre kremy które mogą zauważalnie pomócData dodania komentarza: 07.08.2022, 14:38Źródło komentarza: Krem na rozstępy - jaki krem wybrać?Autor komentarza: habra matanzaTreść komentarza:   MOVIES MOVIES MOVIES MOVIESData dodania komentarza: 07.08.2022, 03:06Źródło komentarza: Wystrzałowa impreza w Terespolu! Będą koncerty i wojskowy piknikAutor komentarza: habra matanzaTreść komentarza: https://c.mi.com/thread-4122892-1-0.html https://www.marathondesgrandscrus.com/profile/one-piece-film-red-watch-free-online-streaming/profile https://sway.office.com/piMNd04bHRAxQkRp https://sway.office.com/EAN43QJCfGXdKqKCData dodania komentarza: 07.08.2022, 03:01Źródło komentarza: Wystrzałowa impreza w Terespolu! Będą koncerty i wojskowy piknikAutor komentarza: habra matanzaTreść komentarza: https://c.mi.com/thread-4122892-1-0.html https://www.marathondesgrandscrus.com/profile/one-piece-film-red-watch-free-online-streaming/profile https://sway.office.com/piMNd04bHRAxQkRp https://sway.office.com/EAN43QJCfGXdKqKCData dodania komentarza: 07.08.2022, 03:00Źródło komentarza: Wystrzałowa impreza w Terespolu! Będą koncerty i wojskowy piknik
Reklama
Reklama